لوگو مجتمع پارسیان دیتا

5 تا از بزرگ ترین اشتباهاتی که بازدیدکنندگان را از وب سایت شما خارج می کند


شما یک وب سایت برای کسب و کار خود ایجاد کرده اید و در شبکه های اجتماعی مختلف و شناخته شده ، پروفایل می سازید. با این حال کسب و کار شما هنوز مشتری بیش تری جذب ننموده است.آیا این سناریو برای شما آشناست؟خوشبختانه این مشکل به نام تجاری و برند شما ، مرتبط نمی شود ؛ بلکه به نحوه ی ارائه ی آن به صورت آنلاین (وب سایت) باز می گردد.ممکن است وب سایت شما نیاز به چهره سازی داشته باشد.
نی آیهچ (Nay Ayache)، کارشناس وردپرس دورکار در شرکت من، می گوید:" بازدیدکنندگان ، یک وب سایت را در عرض چند ثانیه قضاوت می کنند و بر اساس عناصری مانند زمان بارگذاری، جنبه ی بصری و سهولت کار با منو ، نسبت به سایت ، واکنش نشان می دهند. " . مقاله InspireMag سال گذشته این محدودیت زمانی را تا ده ثانیه تنظیم کرد، بنابراین همه چیز در وب سایت ، باید تکمیل گردد.
نگاهی به وب سایت خود بیندازید و وجود این پنج عنصر را که مخاطبان را دور می کند، در وب سایت خود بررسی نمایید.

1. صفحات خانگی بیهوده

صفحه ی اصلی ، مهمترین و ارزشمند ترین بخش موجود در وب سایت شماست. یک صفحه کلیدی مخاطبان را به سمت خود می کشاند یا آنها را گمراه می کند. یک وبسایت باید به صورتی سازماندهی شود که به بازدید کنندگان امکان دسترسی آسان برای یافتن تمام صفحات را بدهد . به عبارت دیگر ، یافتن منو باید آسان باشد.
وقتی بازدیدکننده ، به صفحات وب سایت مراجعه می کند ، "سرعت" بسیار مهم است. داشتن یک وب سایت سریع و پاسخگو که از قابلیت ریسپانسیو (که متناسب با دستگاه تلفن همراه تغییر اندازه می دهد) نیز برخوردار باشد ، سبب می شود تا بازدیدکننده نه تنها صفحه اصلی، بلکه بقیه صفحات را نیز مشاهده کند.
بدترین اشتباه: استفاده از اسلایدر هایی که با سرعت رعد و برق سریعا چرخش می کنند ، عدم وجود یک هدر و GIF متحرک که تمرکز بازدید کننده را از بین می برند.

2. منوی مرموز

در حالت ایده آل، منوی صفحات وب باید در بالای صفحه قرار داده شود و همیشه دارای پیوند به صفحه اصلی باشد. محتویات باید به وضوح در منو نشان داده شوند و صفحات باید به نحوی تعریف شوند که به منطق بازدیدکنندگان، و نه تصور آنها، بیانجامد.
بدترین اشتباه: منوهایی با سلسله مراتب نامنظم که صفحات اولیه را در زیر منوها پنهان می کنند، لینک های شکسته و ناموجود و صفحه تماسی که به سختی پیدا شود، از بدترین اشتباهات ممکن در این زمینه می باشند.

3. دکمه های رسانه های اجتماعی منحصر به فرد

parsiandata-social-icons

پیدا کردن دکمه های رسانه های اجتماعی مخفی شده ، بر روی سایت ، سخت است. یک برند یا نام تجاری که خود را اجتماعی میبیند ، باید آن را برای مخاطبانش آشکار کند. با این امکان که هر صفحه در وب سایت دارای پیوند به شبکه های اجتماعی (توییتر، فیس بوک، نمایش مشخصات عمومی، Pinterest، یوتیوب و غیره) باشد، مخاطبان خود را درگیر کنید. به یاد داشته باشید، این لینک های رسانه های اجتماعی از لحاظ ظاهری با دکمه های اشتراک گذاری مطلب در شبکه ها ، متفاوت است.
بدترین اشتباه: وب سایت هایی که دکمه های رسانه های اجتماعی در پایین صفحه یا صفحه مخاطب پنهان شده اند ، دکمه هایی با لینک های شکسته ای که به صفحه مناسب متصل نیستند، و وقتی یک برند یا نام تجاری در چندین نفر فعال است، به یک پلت فرم اجتماعی لینک می شود.

4. عدم وجود هدایتگر

parsiandata-menu

بازدیدکنندگان از وب سایت شما بازدید می کنند، و با این حال، میزان bounce rate یا پرش از وب سایت شما (درصد افرادی که پس از بازدید از یک صفحه از سایت خارج می شوند ) بالا است. چرا بازدید کنندگان تنها در حد مشاهده ی صفحه ی اصلی وب سایت شما هستند و از صفحات دیگر ، دیدن نمی کنند؟ آیا شما مطمئن هستید که بازدید کنندگان شما چه کاری انجام می دهند؟ مخاطبان خود را با نمایش دستورالعمل های ساده مانند "تماس با ما"، "اینجا کلیک کنید" یا " خبرنامه ما"، هدایت کنید. به عنوان یک برند، شما می خواهید مردم بدانند که چگونه خروجی بهتری از وب سایت شما و در نهایت، خدمات شما داشته باشند.
بدترین اشتباه: محتوای ساخته شده از مطالب بی هدف به جای بازتاب یک استراتژی واضح که باعث از بین رفتن سطح تمرکز بازدید کنندگان، وجود لینک های زیاد که آنها را به وب سایت های دیگر هدایت می کند.

5. عکس های تقلبی

parsiandata-fakepics

یک وبسایت که تنها با عکاسی پر می شود،منحصر به فرد بودن برند را منعکس نمی کند. صداقت با مشتریان طول می کشد، بنابراین برندها در عکس های حرفه ای سرمایه گذاری می کند و یا عکس های شخصی خود را به شما می دهد تا داستان نام تجاری خود را بگویند. در یک دنیای دیجیتال که کاربران از گزینه های بی حد و حصر استفاده می کنند، کلید تعامل و بازگشت سرمایه گذاری، ارائه یک قاعده ی باارزش منحصر به فرد در قالب و محتوای سایت است.
بدترین اشتباه: وب سایت هایی که از آیکون های تکراری ، تصاویر 90 ساله، مطالب تکراری و مدیر اجرایی 20 ساله در اتاق کنفرانس استفاده می کنند.

اگر یک یا چند تا از این اشتباهات را در وب سایت خود داشته باشید، می توانید به طور ناگهانی مخاطبان خود را از بین ببرید.

مطالب مرتبط

مزایای استفاده از تلفن نرم افزاری در مرکز تلفن

  مزایای استفاده از تلفن نرم افزاری در مرکز تلفن یکی از دلایل فراگیر شدن

در دنیا خودت را معرفی کن!

چند وقت پیش پدرم مطلبی برایم فرستاد که بسیار جالب بود.مطلب درباره ی چگونگی تاسیس

چگونه محتوایتان را با سئو بهینه سازی کنید؟(بخش اول

یک سری راهنماهایی وجود دارد که همواره می توانید از آن ها استفاده کنید تا محتوایتان

چگونه کسب و کار آنلاین خود را ارتقاء دهید

  چگونه کسب و کار آنلاین خود را ارتقاء دهید   این روز ها برای کسب و

چه کاری voip و تلفن گویا می تواند برای من انجام ده

  چه کاری voip و تلفن گویا می تواند برای من انجام دهد؟ بزرگترین سوالی که

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

خبرنامه

جستجو