لوگو مجتمع پارسیان دیتا

نحوه اعتماد به کسب کار های اینترنتی

اعتماد به فروشگاهای اینترنتی

نماد اعتماد الکترونیکی

در کسب و کارهای گذشته یک شخص برای رونق بازار کار خود باید در جلب اعتماد مردم و مشتریان ، کوشش می کرد.زمانی که اعتماد و احترام سایرین را برای خود جلب می نمود ، با داشتن مجوز ، به کسب و کار خود اعتبار می داد.
امروزه نیز روند کار برای بازار هم چنان ادامه دارد.اما با پیدایش دنیای آنلاین ، و کسب و کار اینترنتی ، جلب اعتماد ، روالی متفاوت در پیش خواهد گرفت چرا که شناساندن خود به یک محیط بی حد و مرز و گسترده کار بسیار دشواری بوده و به سادگی کسب و کارهای سنتی ، نمی توان خود را برای مشتریان معرفی و معتمد نمود.
اینجاست که سر و کله ی نماد اعتماد پیدا می شود.نماد اعتماد درحقیقت یک اعتبار است که از سوی وزارت بالاتر به کسب و کارهای اینترنتی داده می شود.ای نماد در واقع نشانه‌اي نمادين است، که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکي صادر شده و به کسب و کارهاي مجازي مانند کسب و کار اينترنتي و موبایل مجاز با هدف ساماندهي، احراز هويت و صلاحيت آنها اعطا مي‌گردد؛ ای نماد پس از بررسي وب‌سایت و احراز هويت و صلاحيت مالک حقيقي يا حقوقي آن براي مدت يک سال صادر مي‌گردد.

نماد اعتماد الکترونیکی

بنابراین وب سایت هایی که این نماد را اخذ نموده اند ، از سوی مرکز توسعه ی تجارت الکترونیکی ، تایید صلاحیت و هویت شده اند و در دنیای مجازی قابل اعتماد می باشند.
طبق بیان کارشناسان پلیس فتا ، با توجه به رشد روزافزون فعالیت های اقتصادی در دنیای مجازی ، امروزه فروشگاه های الکترونیکی و وب سایت های بسیار زیادی جهت تامین نیازهای کاربران طراحی و راه اندازی شده اند.پلیس فتا در این خصوص تذکر می دهد که افراد حتما از وب سایت های دارای نماد اعتماد یا ای نماد که معتبر می باشند ، خرید نمایند.عدم توجه به این هشدارهای پلیس فتا ، منجر به پدید آمدن مشکلات بسیار زیادی شده است که خریداران و کاربران پس از گذشت ماه ها موفق به دریافت خدمات یا کالاهای خریداری شده  نگردیده و با پیگیری ها وجه پرداختی نیز مسترد نشده است.

نکته ی مهم دیگر تقلب بسیاری از صاحبان مشاغل اینترنتی در خصوص ای نماد می باشد.این افراد ، تصویری از لوگوی ای نماد را در وب سایت خود قرار می دهند . در حالی که که تصویر ، فاقد لینک اصلی بوده و از اعتبار لازم برخوردار نمی باشد.بنابراین ، الزام دیگر این است که کابران علاوه بر توجه به وجود لوگوی ای نماد در وب سایت ، به لینک دار بودن این لوگو نیز توجه نمایند و اطلاعات احراز شده را با اطلاعات موجود در وب سایت ، تطبیق دهند.

 

مطالب مرتبط

درآمدزایی اینترنتی

تمام سرمایه تان را روی شبکه های مجازی نگذارید.آن ها عمرشان محدود است! اگر با یکی

شرکت های برنامه نویسی و استارتاپ

  شرکت های برنامه نویسی و  استارتاپ یکی از چالش های بزرگ انجام پروژه

ده قدم برای تبدیل شدن به یک کارشناس سئو

    ده قدم برای تبدیل شدن به یک کارشناس سئو اکنون که متقاعد شده اید ک

چگونه کسب و کار آنلاین خود را ارتقاء دهید

  چگونه کسب و کار آنلاین خود را ارتقاء دهید   این روز ها برای کسب و

10 تا از بهترین helper های لاراول

    10 تا از بهترین helper  های لاراول   لاراول شامل توا

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

خبرنامه

جستجو