اپلیکیشن اندروید داروجاب


دسته‌بندی‌ها: برنامه نویسی , برنامه نویسی موبایل , نمونه کارها

اپلیکیشن داروجاب ، یک اپلیکیشن با طراحی فوق العاده زیبا و چشم نواز  و تحت سیستم مدیریت اختصاصی است.

زمینه ی فعالیت این نرم افزار معرفی نیازمندی های مشاغل در حوزه ی داروسازی می باشد.

مجتمع داده پرداز پارسیان این اپلیکیشن را بر اساس جدیدترین متدهای برنامه نویسی پیاده سازی کرده است.

موضوع و کاربرد

اپلیکیشن داروجاب ، یک نمونه اپلیکیشن زیبا و کاربردی از استارتاپ مشتری می باشد.همان طور که از نام اپلیکیشن پیداست ، کاربرد آن در حوزه ی داروخانه و محصولات دارویی است که محور اصلی اپلیکیشن ، مشاغل داروخانه ای است.

طراحی قالب

رنگ بندی این اپلیکیشن بر اساس سلیقه ی مشتری بوده که به طراحی یک قالب اختصاصی منجر شده است.هر چند توصیه ی کارشناسان گرافیک ما استفاده از رنگ بندی ملایم تر و تناژ رنگی سبز بود.

منوها

منوی نویگیشن یا منوی بغل در این اپلیکیشن ، با قوس کنار و زمینه ی شفاف ، محیط را زیبا تر کرده است.

در این اپلیکیشن برای طراحی ، از سیستم عامل IOS الهام گرفتیم!به همین دلیل خیلی از منوهای پرکاربرد برای آیتم های مختلف را در زیر کار گنجاندیم که به راحتی و با یک درگ ساده یا چند لحظه نگه داشتن انگشت روی آیتم مورد نظر ، به آن دسترسی خواهیم داشت.

نقشه و پوینتر

در این اپلیکیشن برای سهولت کار با آدرس ها و موقعیت های مکانی ، از نقشه و پوینترهای مخصوص به آن استفاده کرده ایم.

پروفایل کاربری

پروفایل یا همان پنل کاربری در نظر گرفته شده برای کاربری که از اپلیکیشن استفاده می کند را هم گنجانده ایم.در طراحی این پروفایل محور کار روی دریافت اطلاعات ضروری اما کوتاه و مختصر از کاربر بوده است.

تکمیل پروفایل برای استفاده از برخی امکانات در اپلیکیشن (مانند ارسال درخواست استخدام و …)ضروری می باشد.

برخی قسمت های اپلیکیشن ، با یک کلیک روی آیتم ، امکان مشاهده ی اطلاعات مختصر را به کاربر می دهد.

همان طور که پیش تر بیان شد ، این اپلیکیشن پر است از آگهی های استخدامی که برای نیاز به مشاغل دارویی ، ارسال می شود.امکان مشاهده ی جزئیات در صفحه ی مجزا با طراحی زیبا و کاربردی با امکان جمع شدن موقت اطلاعات کم اهمیت تر در این اپلیکیشن وجود دارد.

در حال حاضر این نسخه از اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید طراحی و پیاده سازی شده است.از آن جایی که طراحی و کدنویسی این اپلیکیشن بر پایه ی اصول برنامه نویسی است لذا امکان ارتقا و توسعه ی امکانات آن برای آینده وجود دارد.به علاوه طراحی به صورت ریسپانسیو و واکنش گرا می باشد.این یعنی هنگام استفاده از آن روی هر اندازه ی گوشی ، به مشکلی بر نمی خورید!