لوگو مجتمع پارسیان دیتا

شغل یا هنر؟

parsiandata art programming

بچه که بودیم ، روز معلم یک تابلوهایی مد شده بود که به معلمانمان هدیه می دادیم.رویش نوشته بود : "معلمی شغل نیست ، هنر است.عشق ، ایثار ، ذوق و فداکاری است.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش کن و اگر عشق توست بر تو مبارک باد!".جمله اش را خیلی دوست داشتم.معلمی واقعا شغل کسل کننده اما هنر فوق العاده شیرینی بود.سر و کله زدن با بچه ها.درسی که ساعت ها و سال ها با خودت تکرار می کنی.ایستادن ها و نوشتن های پای تخته را می شود کسل کننده و دشوار دید.می شود هم به آن ها با عشق نگاه کرد.

برنامه نویسی هم شغل نیست.پیش از آن که شغلت باشد ، هنر است.
از نظر من واقعیت دارد. اگر شغلت باشد ، می روی در دسته ی کسانی که سخت ترین و پر مشقت ترین کار را دارند.کاری که اتمام ندارد!سخت است و...نمی شود عاشق چنین ویژگی هایی شد!هیچ فردی پیدا نمی شود که از یک شغل کسل کننده و طولانی خوشش بیاید.اما اگر هنرت بشود ، زیباست.اگر هنر برنامه نویسی داشته باشی ، دیگر از ساعت های زیاد کاری کسل نمی شوی.لذت می بری.مثل یک نقاش که ساعت ها وقت می گذارد تا بوم نقاشی اش تکمیل شود و پیام هنری اش دیده شود.برنامه نویس حرفه ای ، عاشق هنرش هست!اگر چند سال هم وقت بگذارد ،به زیبایی آن چه در پایان خلق خواهد کرد ، ایمان دارد.

parsiandata-art

هنر می تواند آن قدر به فرد روحیه بدهد که سختی هایش را شیرین ببینی.هنر می تواند تاثیرگذار ترین نقطه برای شروع یک فعالیت باشد.فرد هنرمند برای بهتر دیده شدن هنرش می کوشد.هیچ هنرمندی را نمی یابید که در هنرش غرق نشود! در زمانی که شما هنرمند شوید ، دیگران را به هنرتان مجذوب می کنید.این یک راز است!هنر هنرمند با برنامه ی یک برنامه نیس فرقی ندارد اگر برنامه نویس ، یک هنرمند باشد.

برنامه های خلق شده با یک برنامه نویس هنرمند ، کم تر از تابلوی نقاشی یک نقاش ماهر نیست!هنری که با علم آمیخته شده ، هنری بس جذاب خواهد بود.شهرت و زیبایی و خلاقیت را تنها یک هنرمند می تواند خلق کند.پس اگر می خواهید برنامه نویسی مشهور باشید ، برنامه های زیبا یا خلاقانه خلق کنید کافیست هنرمندانه به آن بنگرید و هنرمندانه کار کنید.

به راستی نظر شما چیست؟برنامه نویسی شغل است یا هنر؟

برخی از مهارت ها

خبرنامه

جستجو