لوگو داده پرداز پارسیان

صف تماس

هیچ تماسی را از دست ندهید.و جریان تماس های ورودی خود را با استفاده از امکانات سیستم تلفن گویا داده پرداز پارسیان مدیریت کنید.و کلیه امور تلفنی و اتصالات به داخلی ها را به صورت سیستمی و خودکار خواهد بود.

با استفاده از سیستم صف تمامی تماس های خود را پاسخ دهید

سرویس صف تماس در سیستم تلفنی داده پرداز پارسیان بخشی از تلفن گویا را تشکیل میدهد.به طوری که شما میتوانید به ۱۰۰ ٪ تماس های خود پاسخ دهید.
سیستم اپراتور خودکار ، با توجه به تعداد پورتهای تلفن گویا ، کار چندین منشی را بصورت همزمان انجام می دهد و مزیت آن کاهش هزینه و تسریع پاسخگویی به درخواستهای همزمان تماس گیرندگان است

چه زمانی باید از صف انتظار پاسخگویی استفاده کرد؟

صف انتظار معمولا زمانی استفاده می شود که یک شرکت بخواهد تماس های خود را بهتر مدیریت کند هم چنین به جای استخدام کارکنان بیشتر برای مدیریت ساعت های پیک، با این سیستم، تماس های تلفنی قابلیت مدیریت حتی بهتر از کارشناسان پاسخگو خواهد بود.

استخدام کارمندان، بیش از نیاز شرکت و پرداخت حقوق به آنها یک استراتژی بد و سرمایه گذاری منفی است این درحالیست که شرکت فناوری نومان با سالها تجربه طراحی سیستم‌های تلفنی و مراکز تماس پرفشار ‌می‌تواند سیستمی با بهره‌وری بالا و حداقل نیاز نیروی انسانی راه اندازی کند.

همین حالا سفارش دهید

برای یک شروع فوق‌العاده و مطمئن،عجله کنید.
فقط کافیست فرم ثبت سفارش را پر کرده تا کارشناسان ما برای راهنمایی و ثبت درخواست با شما در تماس باشند.

سفارش خدمات