زیاد کار نکن ، هوشمند کار کن


دسته‌بندی‌ها: بلاگ , خدمات , مقالات , وبلاگ
لوگو  داده پرداز پارسیان

کار زیاد ، پول زیاد !!!؟

همه دوست دارند قدری بیش تر کار کنند.صاحبان کسب و کار خصوصی این حرف را بیش تر درک می کنند.ساعتی بیش تر کار کردن معادل است با پیشرفت مالی سریع تر و در نهایت یک شغل بهتر!
هیجانات در ابتدای راه اندازی یک کسب و کار شخصی ، آن قدر زیاد است که شخص تمام انرژی و هم و غمش را برای کار می گذارد.شخص به صورت شبانه روزی کار می کند و پیوسته در تلاش است تا جایگاه کسب و کار خود را به مرحله ی ثبات و قابل قبولی برساند.اما آیا همیشه زیاد کار کردن درست است؟

کسی منکر نتایج رضایت بخش تلاش کردن نیست.اما کار زیاد همیشه نتیجه بخش نیست.اهداف و الگوها باید از قبل و به درستی تعیین شده باشند.تلاش ها در جهت اهداف و الگوها ساماندهی شوند تا نتیجه مطلوب باشد.به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که هنر نقاشی زیبایی دارد اما هرگز با دنیای خارج از خانه اش ارتباط برقرار نمی کند.این شخص ممکن است سخت کار کند و تابلوهای نفیسی خلق کند اما چون ارتباط درستی شکل نداده ، هرگز از کار خود بهره و سودی نخواهد برد.
یکی از معدود مواردی که لذت چشیدن نتیجه ی شیرین کار زیاد را از شما می گیرد ، افت کیفیت کار با افزایش بازه ی کاری می باشد.به این معنی که زیاد کار می کنید اما کارتان خوب و رضایت بخش مشتریانتان نیست.
حال سوال این است چکار کنیم؟زیاد کار کنیم یا نه؟

کیفیت کار یا کمیت کار؟

این طبیعی است که برای شروع کسب و کارتان بخواهید زمان زیادی صرف کنید.ما هم می گوییم کار کنید اما تا جایی که کیفیت کارتان پایین نیاید.کار زمانی ارزش دارد که خوب دیده شود.رضایت مشتری از کیفیت کار شماست نه از کمیت آن!
روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید ساعات کاری خود را بدون کاهش بهره وری ، افزایش دهید.در ادامه می خواهیم این روش ها را با هم مرور کنیم و از مزایا و معایبشان بگوییم.

استخدام پرسنل

روش سنتی تر استخدام پرسنل است.شما می توانید شیفت های چند ساعته بچینید و پرسنل خود را تعویض شیفت کنید.این کار به خصوص در مغازه ها و فروشگاه هایی که یک سره باز هستند ، به وفور دیده می شود.مزیت اصلی این روش این است که کار برای نیرو متعادل است.یعنی زمان و حجم کار ، سبب افت کیفیت کار نخواهد شد.اما این روش مستلزم هزینه ی بالایی هست که برای هر کسب و کاری مناسب نیست.به خصوص اگر در ابتدا و شروع راه اندازی کسب و کار خود باشید.باید توجه داشته باشید که نیروهای شما برای آن که خوب کار کنند نیاز به رسیدگی خوب دارند.آن ها توقع یک محیط کاری راحت ، حقوق خوب ، مزایای شغلی و … را از شما دارند.در صورتی که نتوانید این نیازهای نیروهایتان را برآورده کنید ، احتمال شکست خوردن و یا ضربه خوردن از سمت نیرو وجود دارد.زمانی که شما در ابتدای کسب و کار خود هستید ، معقول به نظر نمی رسد که چند شیفت پرسنل را استخدام کنید.

افزودن شرکا

روش دوم افزودن شرکا هست.یعنی یک تیم تشکیل دهید و سود را تقسیم کنید.این روش از این جهت که منافع مشترک دارید ، همدلی بین اعضا را بیش تر کرده و ساعات کاری تقسیم می شود.از طرفی چون اعضا در سود و زیان شریک هستند ، هزینه ای در بر ندارد.یکی از معایب این روش در یافتن اشخاص قابل اعتماد است.معمولا شرکا از شرایط سود و زیان سو استفاده خواهند کرد.

نرم افزار هوشمند

روش دیگر استفاده از ربات است!بله!ربات!
شما می توانید از یک نرم افزار هوشمند استفاده کنید.کافی است ربات شما مثل یک پرسنل با وفا عمل کند.یا حتی مثل یک شریک قابل اعتماد!این روش تمام مزایای روش های قبلی را دارد.علاوه بر آن شما می توانید همه ی اقدامات ربات باوفای خودتان را ببینید.و رباتتان هر کاری که بخواهید را انجام بدهد. ، بدون این که نگران پرداخت دستمزد و مزایای حقوقی باشید!
هزینه ی ساختن ربات نرم افزاری شما به امکاناتی بستگی دارد که بخواهید.اما خبر خوب این است که شما می توانید با حداقل ها شروع کنید و به مرور ربات نرم افزاری خودتان را گسترش دهید.این قابلیت نرم افزار است!بنابراین از بین روش های پیشنهاد شده ، توصیه ی ما استفاده از نرم افزار است.یعنی بخشی از کارهای خودتان را به این ربات های نرم افزاری بسپارید.
به عنوان مثال شما می توانید یکی از این ربات های نرم افزاری را به عنوان یک تلفن گویا روی میزتان داشته باشید.این تلفن می تواند مانند یک منشی تلفنی به تماس های شما در تمام ساعات شبانه روز پاسخ دهد.و گزارشی بسیار دقیق از مکالمات انجام شده به دستتان برساند.
این منشی متعهد و وفادار ، دستمزد نمی خواهد.استراحت هم لازم ندارد.چرا یکی نداشته باشید؟؟؟

برای سفارش برنامه نویسی ، نصب و راه اندازی نرم افزارهای هوشمند برای کسب و کار خود از جمله تلفن گویا ، فروشگاه های اینترنتی و … با مجتمع نرم افزاری داده پرداز پارسیان تماس حاصل نمایید.
مشاوران این مجموعه در نهایت دقت و صبر ، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد.پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *