در دوران کرونا چه کار کنیم؟


دسته‌بندی‌ها: مقالات
لوگو  داده پرداز پارسیان

این چند هفته ای که از زمان شیوع کرونا گذشته و بسیاری از ما به خاطر قطع زنجیره انتقال بیماری خودمان را در خانه ها قرنطنیه کرده ایم و فقط برای کار های ضروری از خانه خارج می شویم که در کنار معایبش بزرگترین مزیتی که داشته این بوده محیط زیست از دست ما انسان ها نفس راحتی کشیده است.
اما بسیاری کسب و کارها از این دوران به عنوان بزرگترین رکود چند سال اخیر خود یاد می کنند . و در این اوضاع بد بازار در کاهش شدید درآمد ها بسیاری به فکر این هستند که چگونه کسب و کاری داشته باشند که اگر مدت قرنطینه طولانی تر شد بیشتر از این متحمل خسارت نشوند و از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنند.

شرکت آمازون ۱۰۰ هزار کارمند جدید استخدام می‌کند / کسب و کار سکه به خاطر شیوع کرونا

در حالی که کسب و کار هزاران شرکت کوچک و بزرگ در سرتاسر دنیا به دلیل شیوع ویروس “کرونا” به شدت صدمه دیده و در آستانه ورشکستگی قرار گرفته، اما شرکت آمریکایی آمازون اعلام کرده به دلیل افزایش چشمگیر خریدو فروش آنلاین پس از بحران کرونا ، ۱۰۰ هزار کارمند جدید استخدام می‌کند.
پس این موضوع نشان میدهد علارقم رکود بازارها بعضی از کسب و کارها هستند که بشدت به سود آوری رسیده و بیشتر از هر زمانی کسب و کارشان رونق گرفته.

اما چگونه می توان کسب و کاری راه انداخت که در این شرایط بتوان از کسب درآمد کرد؟

پاسخ روشن است!کسب و کار اینترنتی

ایده کسب و کار ایترنتی


به طور کلی، هر گونه فعالیت تجاری در بستر اینترنت را می‌توان یک کسب‌وکار اینترنتی خطاب کرد. برای درآمدزایی در اینترنت روش‌های بسیاری وجود دارد؛ از راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین گرفته تا ساختن یک پیج اینستاگرامی با ماهیت تفریح و سرگرمی برای جذب تبلیغات.

البته شما نباید همینطور بی‌گدار به آب بزنید و با تقلید کورکورانه از دیگران (مخصوصاً دیجی‌کالا) اقدام به تاسیس سایت یا ساختن یک پیج در اینستاگرام کنید. موفقیت در کسب‌وکار اینترنتی اصول خودش را دارد که اگر آن‌ها را خوب یاد بگیرید، مسیر موفقیت برای شما بسیار هموار می‌شود.

در بیشتر مواقع تا صحبت از کسب و کار آنلاین می شود همه به فکر فروشگاه اینترنتی افتاده و فکر میکنند به سرعت باید اقدام به ایجاد یک فروشگاه اینترنتی کنند.اما کسب و کار اینترنتی وسعتی به مراتب بیشتر از کسب و کار های فیزیکی دارد علاوه بر کسب کارهای موجود می تواند خالق ایده های نو باشد که تا به حال کسی به فکر ایجاد آنها نیفتاده.

البته راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بر عکس تصور بسیاری از افراد بدون تلاش و پشتکار موفقیتی نخواهد داشت و مثل هر کسب و کاری اصول و قواعد خواص خود را خواهد داشت که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم

که هستید و چه میخواهید؟


تکلیف خودتان را با خودتان روشن کنید.آیا هدف شما از راه اندازی کسب و کار اینترنتی صرفا کسب درآمد هست یا اهداف بزرگتری را در ذهن خود می پروانید؟

بازار خود را پیدا کرده و سراغ تولید محصول بروید


قبل از اینکه بی گدار به آب بزنید دقت کنید آیا بازاری برای کسب و کار خود دارید یا حتی میتوانید ایجاد کنید. بعد به سراغ تولید محصول خود بروید و به این فکر نکنید بعد از تولید مشتریان به صورت اتفاقی برای کالا و خدمات شما هزینه ای پرداخت خواهند کرد.

جذب کاربران به سمت کسب و کار خود


این مرحله در کسب و کار های اینترنتی در مراحل اولیه بعد از استارت کسب و کار قرار می گیرد و شما باید مراحل اولیه راه اندازی کار را گذرانده باشید.
برای ورود کاربران به سایت شما از روش های مختلفی باید استفاده کنید.
تولید محتوا
سئو سایت
تبلیغات در گوگل
تبلیغات در شبکه های اجتماعی

وفادار سازی مشتریان


برای تداوم کسب و کار شما باید کاری کنید که مشتریان شما از دریافت خدمات و محصولات شما احساس رضایت داشته باشند تا به مشتریان وفادار شما تبدیل و از کالا و خدمات شما به طور مداوم استفاده نمایید.پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه آماده پریمیر در ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

قیمت انواع پوکه معدنی در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید
شما