مزایای استفاده از تلفن نرم افزاری در مرکز تلفن


دسته‌بندی‌ها: خدمات , طرح ها
لوگو  داده پرداز پارسیان

تلفن گویا

مزایای استفاده از تلفن نرم افزاری در مرکز تلفن

یکی از دلایل فراگیر شدن سیستم های تلفنی برپایه voip امکانات متنوعی هست که در اختیار کاربران قرار می دهد.  زمانی که تصمیم به ارتقا مرکز تماس خود به سیستم تلفنی های voip گرفتید متوجه این نکته خواهید شده که هیچ محدودیتی در انتخاب اندازه یا نوع خاصی از سیستم نیستید و هر سرویسی که نیاز داشته باشید می توانید پیاده سازی نمایید.

در تکنولوژی آنالوگ (معروف PSTN )، تجهیزات اصلی شما تلفن‌های رومیزی و دستگاه‌های بی‌سیم هستند. سیستم تلفنی داده پرداز پارسیان با بهره مندی از هسته استریسک، محدودیتی در انتخاب سخت افزار و یا نرم افزار خاصی برای کاربران بوجود نمی آورد و مزایای برجسته ای را در اختیار آنها قرار می دهد.

تلفن های نرم افزاری (SoftPhone) دارای یک رابط تلفن معمولی هستند و به کاربران اجازه می‌دهند از طریق یک صفحه‌کلید مجازی، ماوس یا صفحه‌کلید فیزیکی وارد شماره‌های تلفن شوند. این برنامه ها برای انواع سیستم ‌عامل ها از جمله ویندوز، لینوکس، اندروید و iOS در دسترس هستند. برنامه‌های کاربردی زیادی برای سیستم‌های تلفن همراه وجود دارد که برخی از آن‌ها حتی با رابط فراخوانی معمول این دستگاه ادغام می‌شوند. اگر Softphone ها را بر روی کامپیوترهای رومیزی استفاده می‌کنید، به یک هدست در مرکز تماس خود برای مکالمه نیاز خواهید داشت.

تلفن نرم افزاری

ویژگی های SoftPhoneها

ویژگی‌های کاربردی Softphone ها از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است. برخی برنامه‌ها ساده هستند و یک مجموعه کوچک از مشخصه‌ های اولیه را بصورت رایگان یا پرداخت مبلغ کمی ارائه می‌کنند. برخی دیگر جایگزین کاملی برای تلفن های رومیزی و دسترسی به قابلیت های پیشرفته را فرآهم می کنند. شما ممکن است قادر به استفاده از برخی ویژگی‌ ها نباشید چون فروشندگان، آن‌ها را در این حالت فعال نکرده اند. در موارد دیگر، softphone ها ممکن است از یک ویژگی خاص پشتیبانی نکنند.
چه کسب ‌و ‌کارهایی بهتر است از Softphone استفاده کنند؟

تلفن ها نرم افزاری(SoftPhone) ارزان هستند (در بیشتر موارد رایگان) و برای اجرا نیازی به تجهیزات گران ‌قیمت ندارند. همچنین می‌توانید آن‌ها را در عرض چند دقیقه به روز رسانی کنید. این امر باعث می‌شود که softphone ها برای کسب و کارهای کوچک و متوسط که از VOIP برای صرفه‌جویی در هزینه‌ ها استفاده می کنند، ایده‌آل باشد. شما هنوز هم می‌توانید تلفن های رومیزی را برای چند کارمند کلیدی بخرید، اما تقریبا ً همه می‌توانند از یک softphone استفاده کنن.

در آخر شما می توانید برای بروز رسانی مراکز تماس خود از سیستم های مرکز تلفن داده پرداز پارسیان که برپایه تکنولوژی ویپ طراحی شده استفاده نموده و کیفیت خدمات خود را تضمین نموده و هزینه های مرکز تماس را کاهش دهید.جهت ثبت سفارش درخواست خود را از طریق فرم ثبت سفارش و یا تلفن های درج شده در قسمت تماس با ما ارسال نمایید تا پس از بررسی همکاران ما جهت مشاوره و راه اندازی با شما در تماس باشند.